Чим притягує туристів Талін? [draft]



Столиця Естонії – це чудове місце для відпочинку. Старовинна архітектура дивовижного міста вабить туристів своєю незвичністю і бажанням поринути всередину історичних подій, які відбувалися на вулицях Таліну. За свою історію місто ввібрало в себе європейську цивілізованість, скандинавську стриманість і прибалтійську гостинність. Кожен мандрівник в естонській столиці може відкрити для себе щось нове і цікаве.

У Таліні невід’ємно поєднується атмосфера сучасності і Середньовіччя, що вже гарантує насичений яскравими враженнями відпочинок. У місті можна побачити унікальні будівлі, вчинити прогулянки по парках, продегустувати національні блюда, познайомитися з експонатами різних музеїв. Яка б не була мета перебування в столиці Естонії, без сумніву кожен знайде все, про що давно мріяв.

Ратуша

Цікавою пам’яткою є площа, яка розкинулася перед ратушею серед старовинних будівель. Саме у цьому місці в середні віки йшла торгівля, кипіло життя, влаштовувалися страти, проводилися рицарські турніри, оголошувалися укази.

Природно, з того часу багато що змінилося, і в сьогодення на площі організовуються різні святкування і концерти. Під час фестивалів тут можна купити сувеніри. Також поруч розташовується багато інших цікавих місць.

Талліннська ратуша є єдиною ратушею в готичному стилі, яка збереглася в Північній Європі. Уперше вона згадується в 1322 році в письмових джерелах. Тоді будова представляла одноповерхову будівлю з вапняку. У 14 віків, коли значення торгівлі в місті зросло, будову стали розширювати. При перебудові на початку 15 століття ратушу розширили на аркаду, урочисті зали побудували на другому поверсі, і будівля придбала вежу. Такий вид ратуші відповідав вимогам багатого міста.

Флюгер на вежі ратуші встановили в 1530 році. Його місцеві жителі іменують Старим Томасом. Дивовижні і зразки кованих виробів – це водозливи, які виконані у вигляді голів драконів.

У сьогодення ратуша не втратили своєї розкоші і чарівності. Вона разом з площею є символами міста.

Палац Кадриорг

Розкішною пам’яткою міста є виконаний у стилі барокко прекрасний палац разом з навколишнім його парком. Палац Кадриорг був побудований за наказом Петра I в 1727 році. Він зведений в подарунок дружині Катерині, на честь її і дістав назву Екатериненталь, що з німецького переводиться як “долина Катерини”. Парк, який був навколо палацу спочатку був французьким, уздовж алей стояли скульптури, але після смерті правителя усі статуї були перенесені в Петергоф, який служив основною резиденцією Катерини. Парк розрісшись перетворився на пейзажний.

У 1718 році за наказом Петра I почалася закладка палацу. Над створенням його проекту працював італійський архітектор Никколо Микетти, а керував роботами Гаетано Кьявери. Проте на будівництво на прохання самого архітектора був запрошений Михайло Земцов, який у результаті і вів її повністю до кінця.

Через рік після початку зведення палацу бічні павільйони були виконані під черепицю, а в 1721 році їх внутрішнє облицювання було остаточне завершена. У свій візит 1724 роки Петро I ще на головних фасадах спостерігав будівельні ліси, але до кінця року усі основні роботи були виконані.

З 1930-х років палац Кадриорг служить резиденцією глави держави. Після закінчення Другої світової війни в нім розташовується Естонський музей мистецтва.

Кадриорг – це грандіозний палацово-парковий ансамбль і популярна естонська пам’ятка. Основною архітектурною рисою будови служить центральна частина фасаду, яка виступає. Вишуканість і особливий шик усьому вигляду палацу надає відкритий балкон на колонах.

Церква Олевисте

Велична і древня пам’ятка столиці Естонії – це церква Святого Олафа, яка була побудована на місці, де в 12 столітті розміщувався торговий двір купців.

Самий перші згадки про цю церкву відносяться до 13 століття. У 15 столітті її торкнулися зміни: були побудовані нові хори, подовжня частина була перероблена у базиліку з чотиригранними стовпами, а також була добудована каплиця діви Марії.

Храм назвали на честь норвезького короля Олафа Харальдссона, який пізніше був оголошений святим. Незвичайна архітектура церкви завжди притягувала і захоплювала туристів, які приїжджали в Талін. Шпиль храму можна побачити з будь-якого місця Старого міста, а також він відмінно видно з моря, що було орієнтиром для кораблів.

У 16 столітті висота церкви досягала 159 м, що робила її найвищою спорудою у світі. Але такі великі розміри доставляли храму не лише популярність, але і небезпеки. Кілька разів церква випробовувала на собі удари блискавки, були і ті, що завершувалися пожежами. Як говорили очевидці, вогонь від пожежі був видний навіть за межами країни. У 1625 році місцеві жителі не стали більше перевіряти долю, і після чергової пожежі шпиль церкви став нижчий на декілька десятків метрів.

На церковній вежі є оглядовий майданчик. Для того, щоб виявитися на ній, необхідно здолати довгі вузькі сходи з високими кам’яними сходинками, які осилити не кожен вирішитися. Майданчик служить частиною даху, і незважаючи на величезну висоту має обгороджування у вигляді дротяної сітки. У цьому місці екстремали, що навіть побачили немало, відчують викид адреналіну. Проте ніщо не може перешкодити побачити прекрасні панорами Таліну, від яких захоплює дух.

Замок Маарьямяги

Популярна і цікава пам’ятка Таліну – це замок Маарьямяги. Він служив літньою резиденцією графа Анатолія Орлова-Давидова. З 1975 року в нім розташовується філія Естонського історичного музею.

У 1873 році граф придбав ділянку землі, на місці, де раніше була фабрична будівля, і звів там, споруда, яка нагадувала середньовічний замок. Свою назву він дістав від парку Мариенберг, який розташовувався недалеко, і був названий на честь дочки і дружини графа.

Експозиція, яка розташована в замку музею є предметами побуту, місцевого мистецтва і культури, починаючи з 19 століття. У парку є різні скульптури і пам’ятники діячів комуністичної епохи, які за радянських часів стояли в естонських містах.

У 1811 році цю землю купив підприємець Жохан Клеменц. Він побудував там фабрику по виробництву цукру і усі необхідні і житлові приміщення для робітників і склади. Проте незабаром йому довелося закрити і розпродати своє підприємство із-за фінансових труднощів.

У 19 столітті Талін був популярним місцем відпочинку і навіть, попри те, що місцевість, де розташований замок Маарьямяги – це гора Стритберг була промисловою зоною, сюди все одно приїжджали туристи.

У 20-і роки минулого століття Орлови-Давидови переїхали у Францію, і в палаці розмістився посол Голландії. З 1932 року в нім був ресторан-кабаре. Через п’ять років уряд викупив замок, відкривши в нім Льотне військове училище. З приходом радянської влади в замку були розміщені казарми, а після Другої світової війни – комунальні квартири.

У 80-х роках було відновлено головну будівлю і сусідні будови, що надало замку урочистому оновленому вигляду. Цікаво, що замок ще іменують Баскервіль-хол, тому що в нім знімали знаменитий фільм про Шерлоке Холмсе. На відміну від фільму, головні ворота естонської пам’ятки виходять на набережну Талліннської затоки, а не до торф’яних боліт.

Церква Нигулисте

У історичній частині Таліну знаходиться церква Святого Миколая. Відому пам’ятку Естонії також називають церква Нигулисте. Її барочний шпиль видно з будь-якої точки Вишгороду.

Історія церкви бере свій початок з 13 століття, коли германські купці заснували своє поселення. Накопивши засоби поселенці звели каплицю, а на честь Святого Миколая Чудотворця, якого шанували як покровителя мореплавців і купців освятили її.

У 15 столітті церква була перебудована, і у результаті вона набула свого справжнього вигляду. Храм Нигулисте – це трехнефная базиліка з чотирикутною дзвіницею, яка завершена хитромудрим шпилем.

Упродовж наступних століть до основної будівлі церкви були прибудовані ще каплиці, у тому числі і капела Святого Антонія, виконана в готичному стилі. Спершу поселення було за межами міських укріплень, тому церква була і оборонною фортецею. Якщо купцям погрожувала небезпека, вони могли сховатися в храмі.

У 1524 році місто наздогнала лютеранська Реформація. Натовпи жителів Таліну, які були налагоджені проти католиків, захопили і зруйнували храми: Святої Катерини, Святого Духу і церква Олевисте. Усі святині і церковне начиння були розграбовані, тільки майно Нигулисте не постраждало, завдяки передбачливості місцевого старости. Він запаяв усі замки церкви, тому розлючений натовп і не потрапила усередину. Усе внутрішнє убрання церкви вдалося зберегти, але під час війни багато експонатів було безповоротно втрачено. Постраждало від бомбардувань і будівля храму (обрушився дах).

Тільки через 40 років церкву вдалося повністю відремонтувати і знову відкрити для відвідувачів, але тепер не як приходський храм, а як Художній музей Естонії. У числі експонатів цікавої пам’ятки Таліну можна побачити статуї, вироби з срібла, різьблення по дереву, картини. Під готичному зведенням церкви часто організовуються концерти органної музики.

Майже усі туристи, які відвідали Талін можуть упевнено сказати, що це місто коштує того, щоб витратити декілька днів для захоплюючої подорожі. Час, який проведений в цих місцях, наповнених старовинною атмосферою неможливо забути. Ті, хто побували в столиці Естонії мріють повернутися в неї хоч би ще раз. Талін має якісь сили, які притягують туристів. До того ж в місті багато цікавих місць, які потрібно побачити. У Талін приїжджають, як і бувалі туристи, так і ті, хто уперше вирішив присвятити свій час подорожам по містах.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *