Будва – саме відвідуване місто Чорногорії [draft]



По-своєму цікавим є кожен курорт Чорногорії. Будва вважається унікальним місцем. Чорногорія тут перетворюється в одно з найпопулярніших і принадніших курортів для туристів. Місто Будва є серцем Будванской Рів’єри. Досі він зберіг красу і привабливість старовини – вузенькі вулички, маленькі площі, казкові будиночки з черепичною покрівлею. До того ж курорт з усіх боків оточений кріпосними стінами.

Будва знаходиться в одному з найяскравіших місць Центральної частини Чорногорського узбережжя. Воно ідеально підходить для тих, кому подобається веселий і активний відпочинок. Життя в місті не замовкає ні на хвилину, а вулиці Будви ніколи не бувають пустинними. Сьогодні місто служить літнім майданчиком для різних культурних подій, свят, фестивалів.

Існує багато підтверджень, що перші поселення у Будве були вже в п’ятому столітті до н. е. Згідно з легендою, місто заснувало Кадмус Фінікійський, який після переселення з Греції, влаштувався на місці нинішньої Будви. В результаті тут виникло багато слідів Римської і Грецької цивілізації. Після занепаду Римської імперії рубіж між двома новими державами проходив через Будву, що чинило дію на її культуру. У середньовіччі Будва була під владою королів Дукли, а з 15 по 18 повік містом управляли Венеціанці. Після воєн Наполеона Будва опинилася у владі Австрійської імперії, а після І світової війни – Югославії. Нині Будва – це місто незалежної Чорногорії. Найсильніший землетрус 1979 року пошкодило велику частину міста, але усі цінні споруди вже давно відновлені.

Будва – це найкрасивіший курорт Чорногорії, який відомий своєю дивовижною природою, вражаючими старовинними будівлями і величезним вибором розваг. У цьому місті відпочинок сподобається усім членам сім’ї незалежно від статі і віку. Окрім пляжів Адріатичного узбережжя, у Будве можна виявити безліч історичних і культурних цінностей. Багатьом будуть цікаві пам’ятки цього древнього міста. Будва стане незабутньою і для цікавих мандрівників, і для меломанів, і для романтиків, і для спортсменів.

Острів Святий Стефан

Візитною карткою Чорногорії, а не тільки Будви являється острів Святий Стефан. З сушею він зв’язується лише невеликим рукотворним перешийком. Острів знаходиться в п’яти кілометрах від міста.

Острів Святий Стефан був заселений в 15 столітті місцевими рибалками. Сім’ї клану Пастровичей звели на острові фортецю, в якій розмістилися житлові будинки і церква, присвячена Святому Стефану. Саме у той час острів і дістав свою назву. У 1950-і роки жителів острова переселяють на материк. У 1957 році він перетворюється на шикарний місто-готель. Відпочинок на острові Святий Стефан став популярний серед знаменитостей: свого часу його гостями були Софі Лорен, Бобі Фишер, Клаудиа Шиффер, Сильвестр Сталлоне, Кирк Дуглас і багато інших. У 2007 році велика компанія “Aman Resorts” завоювала тендер на оренду острова, Королівського пляжу і пляжя Милочер на найближчі 30 років. У 2010 році після трирічної реставрації острів був відкритий концертом Андреа Ботичелли, який і став першим гостем острова-готелю класу люкс.

Життя у світі людей, як і серед географічних об’єктів непередбачувана. Так звичайне селище перетворилося на елітний куточок відпочинку. Затишні вулиці, церкви, площі зберегли свій старий вид, хоча усередині усі приміщення оснащені сучасними технологіями і декором. Дрібною галькою усипаний пляж. У цьому місці можна зайнятися усім: і дайвінгом, і прогулянкою на яхті, і оглядом пам’ятників архітектури.

Церква Святого Іоанна

У Будве неможливо не помітити високу вежу. Її можна побачити з будь-якого місця міста. Дзвіниця церкви Святого Іоанна є найбільшою, а храм найбільш відомий в древньому курортному місті. Він знаходиться в Старому місті і зведений в 17 столітті на руїнах старої церкви. Його часто перебудовували, але характерні риси збережені в зовнішньому вигляді. Ця пам’ятка складається з: церкви, дзвіниці, єпископського двору.

Зовні храм має аскетичний вигляд. Але усередині церква зберігає експонати 15-17 віків і багато прикрашена. Частини фундаментів і древньої кладки тепер зберігаються в музеї Будви. Є і бібліотека, в якій розміщені рідкісні, древні книги, архівні документи. При церкві існує невелика експозиція, яка знайомить з найбільш цінними екземплярами.

У церкві Святого Іоанна можна побачити ікону Діви Марії з Ісусом. Цю Будванскую Богородицю вважають чудотворною. Її перемістили сюди з храму Санта-мария. Є припущення, що сам Святий Лука писав ікону. У зв’язку з цим вона і служить святинею і для католицьких, і для православних вірян. Але дослідження учених говорять, що вона набагато старша: реліквія відноситься до 13 століття. Жителі міста вважають її заступницею Будви і її справжнім скарбом. Крім того, в церкві є і інші відомі полотна.

Старе місто

Досі археологи на території чорногорського курорту Будви не припиняють роботу і відшукують усі нові артефакти. Так, під час будівництва одного з готелів були виявлені грецький і римський некрополі. Вони виявилися заповненими древніми прикрасами – це важливі екземпляри цивілізацій. Будва умовно розділена на старе і нове місто. Ділова частина міста з сучасними будівлями і бізнес центрами, ресторанами, торгово-розважальними комплексами – це новітній район. Історична ж частина, з усіх боків оточена кам’яними стінами, її вважають Старим містом. У нім багато пам’яток, серед яких є і старовинні церкви.

Утворення Старого міста відносять до 15 століття. Багато століть чисельність населення містечка була однаковою і складала від 700 до 1000 чоловік. Він розтягнувся на невеликій косі, яка висувається в море. Нині в це важко повірити, що усе місто поміщалося на невеликій ділянці суші. Більшість поглядів туристів приковують колоритні вузькі вулички з червоними дахами з черепиці в середземноморському стилі. У цій частині міста збереглися і декілька старовинних церков, і кріпосні ворота. Для гостей відкривають свої двері Галерея сучасного мистецтва, Археологічний музей, Бібліотека. Напрочуд красиве Старе місто увечері, коли підсвічується ілюмінацією. Старе місто – це немов музей просто неба. Сьогодні на побудованих колись венеціанцями вулицях продовжують жити люди.

Древня Цитадель

Багато цікавих заходів можна відвідати на курорті Будва. Понад чверть мільйона туристів щороку відвідують цей куточок планети. Будва є знаменитою курортною територією Європи. Ресторани, нічні клуби, дискотеки і фестивалі – це не увесь перелік розваг на курорті. Важливий туристичний центр Чорногорії знаходиться в одному з красивих місць Адріатичного узбережжя, де багато пам’яток.

Так в Старій частині міста, в Цитаделі 15 віків організовується фестиваль театрального мистецтва. Фортифікаційний комплекс зведений в південній частині скелястого рифа і складається з площі, руїни церкви, воріт, кріпосних стін і будівлі колишньої казарми.

На стіні фортеці можна побачити древній барельєф, який став символом міста. Він представляє з себе дві переплетені рибки, на яких перетворилися закохані, розлучені батьками. Героїв легенди звали Марк і Олена. Вони кинулися в морі і сталі рибками, які назавжди залишилися нерозлучними у водах Адріатики.

Свої спектаклі на площах фортеці дає Будванский Міський театр. Його вважають одним з престижних на Балканах. Музей Будви, галерея, оглядовий майданчик, ресторан розташовані на території Цитаделі. У музеї є приватна колекція рідкісних екземплярів книг, карт, древніх монет, макетів кораблів, глиняного посуду. У туристичний сезон проходять в галереї Цитаделі виставки і концерти. Ресторан знаходиться в східній вежі на першому поверсі комплексу. Мальовничий вид на море розкривається з його тераси. Маяк знаходиться в південно-західній частині Цитаделі. Усе місто і пляжі можна побачити з його оглядового майданчика.

Церква Святої Трійці

Збережені церкви, що оберігаються, є свідченням духовної спадщини Чорногорії. У самому центрі Будви, в її старій частині знаходиться церква Святої Трійці на Староградской площі, навпроти Археологічного музею. Вона є православним діючим храмом, який був побудований по проханнях вірян в 1798-1804 роках поряд з Цитаделлю. Церква будувалася за типом церкви Святого Успіння Богородиці монастиря Підострог : по поясах накладалися камені червоного і білого кольору. Загалом храм представляє візантійський стиль. У 1833 році грецький іконописець Наум Зетири розписав перегородку іконостасу. Незважаючи на землетрус 1979 року, храм знаходиться у відмінному стані. Церква мала серйозні ушкодження, але після відновлення знову відкрита для прихожан і мандрівників.

У всі часи Чорногорія була улюбленим місцем відпочинку туристів. Будва ж є самим відвідуваним курортом країни. Він отримав свою популярність із-за атмосфери, яка панує в нім.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *