Основні переваги словенської кухні [draft]



Словенія зачаровує і вражає туристів не лише мальовничими пейзажами, але і смачною кухнею. Вона має усі достоїнства, які тільки може мати національна кухня. Блюда Словенії поживні, цікаві, різноманітні і самобутні.

На формування словенської кухні вплинули балканські, альпійські і середземноморські кулінарні тенденції. Не залишилися осторонь і традиції країн південної Європи. Усе це вплинуло на організацію кулінарії найсприятливішим чином, як в розумінні якості, так і кількості. Перерахувати усі традиційні блюда Словенії не видається можливий, тому що їх налічується понад тисяча.

Достаток природних зон в країні поділив і кулінарне меню, яке в різній місцевості іноді кардинально відрізняється один від одного. У усіх кулінарних областях, на які умовно розділена країна, існують власні гастрономічні схильності і унікальні рецепти на будь-який смак.

Так, Приморський район в достатку порадує гостей всілякими блюдами з морепродуктів і риби. Також тут поважають овочі і зелень : спаржу, горох, моркву, артишок і інше. Деякі блюда перемістилися з італійського боку Адріатики, невимушеним чином влилися в місцеву словенську кухню і цілком стали традиційними. Наприклад, густа італійська кукурудзяна каша – полента набула тут нового використання. Її колись вживали замість хліба, розділяючи на шматки в холодному виді і застосовуючи при цьому різні добавки: варення, сир, фрукти.

З інших затребуваних блюд Примор’я рекомендується приділити належну увагу супам. Тут популярно минестроне чи минештра – це курячий або м’ясний бульйон з протертими овочами, у складі якого обов’язково є картопля, цвітна капуста і бобові. У цей суп часто додають сир пармезан, для того, щоб надати вишуканого смаку.

Чудова також йота – це овочевий суп з картоплею, квасолею, квашеною капустою або навіть ріпою. Його роблять майже на усій території країни, але в Примор’ї люблять солодкий різновид – це з морквою і місцевими спеціями.

Взагалі, важлива частина в меню будь-якого словенського жителя – це перші блюда. Їм надається немало старання і уваги, вони служать обов’язковим елементом застілля, незалежно від того, повсякденне або урочисте. Усі супи в Словенії смачні і наваристи. Список їх величезний. Вони готуються на яловичому, свинячому, курячому, баранячому, рибному, грибному або овочевому бульйоні. До речі, м’ясо найчастіше береться копчене, а не свіжіше, тому що це робить бульйон ще ароматнішим і насиченим. У суп можуть бути додані бекон, ковбаски, сир, довга вермішель, різні крупи, квашена капуста, галушки і навіть вино.

Однією з пам’яток словенської кухні є гобова юха – це дивовижний суп з білих грибів. У окремих місцях це блюдо подають на стіл оригінальним способом: замість тарілки використовують вискоблений хлібний буханець.

Звичайно, одними тільки супами словенські кухарі не обмежуються. Асортимент других блюд тут не менше притягує і вражає уяву. Словенія може заслужено гордитися якістю і смаком своїх м’ясних блюд, особливо різного роду копченини і ковбасних виробів. Головним чином по мистецтву їх приготування спеціалізується альпійський регіон Словенії – Гореньска.

На Паску традиційно подають прату – це блюдо є запеченим м’ясом з шийної частини свинячої туші, яке змішане з хлібом, яйцем і спеціями. Ще одно цікаве м’ясне блюдо цієї місцевості – це мавжель і споконвічно готується дуже непросто, тому що основою є насичений бульйон, в якому була розварена свиняча голова з мізками. З цією юшкою змішують яйце і рис, обгортають шинкою, надаючи форми батона, а потім запікають.

Національна кухня Словенії включає і блюда, які приготовані без м’яса. Їх вживають в якості гарніру, так і самостійно. Наприклад, тут добре відомі жганци – це кульки, які приготовані з гречаного борошна і заварені в гарячій воді. У такий спосіб їх робили століття тому, і з того часу він не помінявся. Подають зазвичай жганци як з ковбасками і шкварками, так і з молоком.

Досить корисне блюдо чомпе є запеченою картоплею з сиром. Відомо, що рецепт потрапив в Словенію з 19-го століття. Теплі картоплини з сирною верхівкою виглядають апетитно і чудові на смак. Оригінальне блюдо мочник готується з борошна (вівсяною, гречаною, кукурудзяною) на пару з додаванням олії, яєць або фруктів. Колись, у минулому, мочник вважали тільки їжею аристократів, але з часом він став доступний і звичайному народу.

Не торкнутися теми випічки буде не правильним, тому що десерти, кондитерські вироби, піроги, тістечка і запіканки – це гордість словенських кулінарів. Навіть прості млинці, що називаються палачинка мають неймовірний смак. Продаються вони зі збитими вершками, горіховою пастою і іншими ніжними начинками. Проте, млинці, пампушки і піроги можна зустріти майже у будь-якій країні, тому здивувати ними когось непросто.

Але в Словенії є і солодощі виключно місцевого твору. Оригінальний, традиційний і широко відомий в Словенії десерт називається гибаница. Він є девятислойний пирогом, в якому начинкою служать яблука, сир, мак з цукром і ваніллю, горіхи і родзинки. Готують цей десерт зазвичай у свята, тому у кожного місцевого жителя з цим блюдом пов’язані найрадісніші і приємніші враження.

Ще один пиріг, який заслуговує на пильну увагу, – це потица. Цей рулет називають “послом Словенії”, тому що гості скорені його смаком постійно відвезли з собою додому його рецепт, у результаті чого він поширився по всьому світу. Потицу роблять з дріжджового тіста з додаванням різних горіхів, маку і меду.

Говорячи про напої, то окрім вживання словенського вина, ознайомлення з яким вимагає окремої розповіді, в країні є маса інших способів угамувати спрагу. Словенські із задоволенням п’ють пиньенец (молочну сироватку)кисле молоко і безалкогольні освіжаючі напої з кольорів бузини і яблук. З “дорослих” напоїв популярність має пиво місцевого виробництва, медовуха, чорничний, вишневий і грушевий лікери, а також усіма улюблений глінтвейн. Що бажає міцніший можна порадити місцевий самогон і насичену терпким ароматом бриньенец – можжевельниковую горілку.

Словенія – це країна натуральної, правильної їжі і здорового відношення до неї. Готують її в країні з умінням і любов’ю, а пригощають – з щирою привітністю. Можливо туристи здивуються, але найдивовижніші блюда і напої словенської кухні необхідно пробувати не у фешенебельних ресторанах великих міст, а в маленьких селах, в кожному з яких обов’язкове затишне кафе. Власне, там найменше спостерігається вплив глобалізації і трепетно зберігаються рецепти, по яких готували їжу предки словенських декілька віків тому.

Якщо є бажання по справжньому, повною мірою оцінити пишність і щедрість словенських традицій, то необхідно приїхати в країну до дня святого Мартіна, який відзначається щороку 11 листопада. Це свято є одним з грандіозних і древніх в країні. Він означає завершення збору урожаю і супроводжується загальними веселощами і щедрими застоями. Вважають, що саме до цієї дати сок із зібраного винограду за сезон перетворюється на вино. На столи цього дня виставляють пригощання в такому асортименті, що можна скласти повне враження майже про усі кулінарні секрети Словенії.

Кухня Словенії – це особлива частина культури країни, яку без сумніву оцінять любителі смачно поїсти. Словенські блюда неймовірно різноманітні, крім того, вони корисні і смачні. Гості можуть бути упевнені, що під час своєї подорожі по країні, вони не залишаться голодними. Приїжджаючи і пробуючи в Словенії місцеві блюда ніхто, не зможе залишитися байдужим, будь-який гурман знайде своє кулінарне дослідження.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *