Спортивні стадіони Ріо-де-Жанейро [draft]



Футбольні фанати знають, що батьківщиною популярної гри є Великобританія. Але основні досягнення в його популяризації і розвитку належать сонячній Бразилії. У цю рухливу і обожнювану усіма бразильцями гру тут починають грати, ледве навчившись ходити. Будь-який недосвідчений турист, що відвідав стадіони Ріо-де-Жанейро і футбольні матчі знаменитих клубів, полюбить футбол на все життя.

“Маракана” – найбільший по місткості футбольний стадіон Бразилії. Офіційно стадіон називається “Маріо Филью”, до недавнього часу він був найбільшим стадіоном у світі. Служить домашньою ареною збірної Бразилії, клубів “Фламенго”, “Флуминенсе”. А два гранд-клуба штату – “Васко да Гама” і “Ботафого”, маючи власні сорокатисячні стадіони, вважають за краще проводити “Суперклассико” з іншими командами саме на “Маракане”. Щороку тут проводять фінальні ігри в першості Ліги Кариоки.

Стадіон дістав назву від маленької річечки Маракана, що протікає неподалік. У 1948 році, перед чемпіонатом світу 1950 року почалося будівництво “Маракани”. Будівельні роботи остаточно завершилися тільки до 1965 року. Спочатку планувалося замінити старе спортивне спорудження футбольного клубу “Васко да Гама”, але “Маракана” з часом перетворився на національний стадіон Бразилії.

“Маріо Филью” – таку офіційну назву йому присвоїли на честь журналіста, за допомогою якого проект втілився в життя. Влітку 1950 року пройшло відкриття нового стадіону матчем збірних Сан-Паулу і Ріо-де-Жанейро, коли перший гол забив знаменитий Диди.

В період четвертого чемпіонату світу на “Маракане” пройшли значимі міжнародні ігри, вищою напругою у вирішальним матчі стала поразка хазяїв від давнішніх суперників – уругвайців. 199 850 уболівальників – рекордне число глядачів було присутнім на матчі. По відвідуваності футбольний стадіон встановив декілька рекордів, які не побиті до сьогоднішнього дня.

До 180 тисяч уболівальників збиралося на “Маракане” на міжнародних зустрічах. У 1980-х гг відвідуваність матчів на національних чемпіонатах складала до 130 тисяч глядачів. Щоб домашні ігри Міжконтинентального кубку зіграти на “Маракане”, “Сантос” в 1962 г і 1963 г спеціально приїжджав сюди. Взимку 2000 року найсильніші світові клуби брали участь у фіналі клубного чемпіонату світу, першого розіграшу нового турніру, встановленого ФІФА.

Стадіон побудований за формою овалу. Трибуни відокремлені від поля ровом з водою, козирок даху закріплений за допомогою консолей. Біля головної арени знаходиться критий спортзал “Мараканазиньо”, в якому проводяться тенісні матчі, змагання по боксу і навіть різні концерти, фестивалі.

Колись ця футбольна арена була найбільша у світі і могла вмістити двісті тисяч глядачів. Але ФІФА встановила вимоги про наявність тільки пронумерованих глядацьких місць для сидіння, тому на стадіоні скасували “жерал” – лавки і стоячі місця за воротами, де влаштовувалися найбідніші уболівальники. “Жерал” – найдемократичніше місце на “Маракане” і з часом перетворився на частину футбольної команди Бразилії. Символічна вартість квитка в один долар давала можливість практично кожному уболівальникові побачити матч улюбленої команди.

Після реконструкції спортивна споруда втратила статус найбільшого стадіону в Південній Америці. На 2014 рік місткість – всього 78838 глядачів. На вимогу ФІФА в 2014 році на чемпіонаті світу по футболу кількість сидінь була зменшена до 73 531. Новий дах з пластика зарив від сонця і дощу майже усі місця для глядачів.

На “Маракане” в 2016 році планується проведення церемонії відкриття, закриття літніх Олімпійських і Параолимпийских ігор, також футбольні матчі турніру Олімпіади.

Водний парк імені Марії Ленк знаходиться в Міському спортивному парку. На стадіоні, побудованому в 2004 році, проходили Панамериканські ігри в 2007 році (змагання по плаванню і стрибкам у воду). Комплексу дали назву на честь першої женщини-латиноамериканки – учасниці Олімпійських ігор.

Водний парк споруджений відповідно до вимог ФИНА : басейн для стрибків у воду і один п’ятдесятиметровий басейн. Площа 42 тисячі кв. м, місткість до восьми тисяч глядачів.

За рішенням Бразильського Олімпійського Комітету тут атлети-водники проводили і до теперішнього часу проводять тренування для підготовки до олімпійських ігор в Пекіні 2008, Лондоні 2012, Рио 2016.

У 2016 році тут пройдуть змагання по ватер-поло і стрибкам у воду у рамках Літніх Олімпійських Ігор.

Спортивний комплекс “Мараканазинью” (з португальського “Маленька Маракана”) має офіційну назву “Спортивний комплекс Жилберту Кардозу”. Ця спортивна крита арена вміщує до дванадцяти тисяч глядачів. Відкриття відбулося в 1954 році. “Мараканазиньо” приймав світові турніри по баскетболу, волейболу, дзюдо, міні-футболу, змагання в 2007 році Панамериканських ігор. Комплекс прийматиме в 2016 році волейбольний турнір літніх Олімпійських ігор. “Мараканазиньо” служив основним майданчиком міжнародних пісенних фестивалів (з 1966 року по 1972 рік) і конкурсів “Міс Бразилія”.

Спортивний комплекс назвали по імені колишнього президента клубу “Фламенго” – Жилберту Кардозу. На момент відкриття глядацька місткість складала 13613 місця. Сильна пожежа 1970 року знищив дах, що послужило причиною перенесення в інше місце конкурсу “Міс Бразилія”. “Мараканазиньо” відновив роботу після відновних робіт наступного року. Напередодні Панамериканських ігор 2007 року проводилася нова реконструкція.

Комплекс, що відкрився в 2007 році, має в розпорядженні вже менше число глядацьких місць – 11800. Оновлений стадіон облаштований чотиристороннім електронним табло виробництва Китай і новітньою системою кондиціонування.

На “Мараканазиньо” в 2009 році відкрилася Алея слави, де увічнені імена відомих спортсменів, що коли-небудь виступали на цій арені. Першими членами Алеї слави стали знаменитий міні-футболіст Фалкао, тренер Бернарду Резенде і дванадцять гравців з чоловічої збірної Бразилії по волейболу. Також на Алеї слави зайняли місця двократні чемпіони світу по баскетболу Амаури Пасос і Вламир Маркеш, олімпійська чемпіонка – волейболістка Фаби Оливейра. Далі на Алеї слави свої місця отримали тенісист Густаво Куертен, дзюдоїсти Кетлейн Квадрус, Жуан Дерли, Ружериу Сампайю.

У 2008 році в спортивному комплексі пройшли фінальні ігри шостого чемпіонату світу по міні-футболу, перемогу отримали хазяї поля. У 2013 році тут проводився чемпіонат світу по дзюдо.

У 1960-1970-і роки комплекс відомий як місце проведення великих міжнародних фестивалів і концертів. У різні роки на арені “Мараканазинью” довелося виступати таким знаменитим бразильським виконавцям як Том Жобин, Жилберту Жив, Шику Буарки, Марія Бетания, Жералду Вандре, Каетану Велозу. Тут в 1975 році було організовано льодове шоу Holiday on Ice.

Олімпійська арена Рио є багатоцільовим спортивно-концертним комплексом і розташована в Олімпійському парку Рио. Будівництво комплексу тривало лютий 2006 г – червень 2007 р.

Споруда є найбільшою критою ареною Ріо-де-Жанейро загальною площею до 65 тисяч кв. м. Комплекс складається з багатоцільових приміщень, використовуваних і для тренувань, і для корпоративних заходів. Навколо головної арени розташовуються місця (по двісті) для високих гостей і преси, більше п’ятдесяти ложе на 1118 місць, постійні (12988) і знімні (1984) посадочні місця. Для концертних заходів число глядацьких місць можна збільшити до 18 тисяч. Основна арена обладнана електронним табло. У будівлі функціонують вісім ліфтів і чотири пандуси для інвалідних колясок. Біля комплексу – стоянка на 1300 парковочних місць.

Комплекс з 2008 г до 2016 г (начала олімпійських заходів) орендує банківський концерн HSBC і називається HSBC- арена.

Відразу після відкриття в 2007 році на Олімпійській арені Рио проводилися змагання по гімнастиці і баскетболу Панамериканських ігор. Тут же були організовані в 2007 році чемпіонат світу по дзюдо і в 2011 році Всесвітні військові ігри. Олімпійська арена Рио в 2016 році влаштовуватиме гімнастичні турніри в ході літніх Олімпійських ігор і баскетбольні змагання Параолимпийских ігор.

HSBC- арена приймала матчі національного чемпіонату по баскетболу, в яких брали участь багатократні чемпіони країни – команда “Фламенго” і бої Ultimate Fighting Championship.

HSBC- арена – місце концертів естрадних зірок і рок-музикантов. Тут виступали Бейонсе, Боб Дилан, Cat Power, Джо Кокер, Эрик Клептон, Дайана Рос, Роберт Плант, група Queen, Dave Matthews Band, R.E.M., Green Day, Kiss і інші виконавці, проводилися конкурси краси “Міс Ріо-де-Жанейро”.

Олімпійський велодром Барри споруджений до Панамериканських ігор 2007 року, знаходиться недалеко від Міжнародного Автодрому Нельсона Піке, поряд з Водним парком імені Марії Ленк і Олімпійською ареною Рио.

Центр може вмістити 6400 глядачів. У нім плануються трекові олімпійські велогонки в поодиноких і парних розрядах серед жінок і чоловіків, параолимпийские трекові перегони на тандемах.

Виставковий комплекс Риоцентро розташовується в регіоні Барра ди Тижука. Це найбільший виставковий центр в Південній Америці і найбільший у світі. В ході літніх Олімпійських ігор 2016 в Риоцентро плануються змагання по боксу, важкій атлетиці, настільному тенісу, бадмінтону.

Стадіон Васко да Гама, більше відомий як Сан-Жануарио належить “Васко да Гама”, названий на честь однойменної вулиці і клубу. Відкритий в квітні 1927 року. Фасад стадіону вважають художньою і національно історичною спадщиною Бразилії. Він розташований в районі Васко да Гама, на пагорбі поряд з Національною обсерваторією Бразилії. Із-за місця розташування, стадіону дали прізвисько “Эштадиу та Колина” – Стадіон Пагорб. А команда отримала прізвисько “Великі Пагорби”. На цій арені тренерська зона і лавки запасних розташовуються за воротами.

Спочатку на стадіоні могло розміститися більше 15 тисяч глядачів. У першому для стадіону матчі, команда “Васко да Гама” переграла команду “Сантос”.

“Сан-Жануарио” був у Бразилії найбільшим стадіоном доки не відкрили “Пакаембу” в Сан-Паулу. У Ріо-де-Жанейро пальму першості упустив в 1950 році, коли до чемпіонату світу побудували “Маракану”. Через 88 років залишається популярним великим приватним стадіоном штату Ріо-де-Жанейро.

Оскільки на цій арені дуже часто виступав перед народом сімнадцятий президент Бразилії Жетулио Варгас, вона має важливе історичне значення для країни. З трибуни “Сан-Жануарио” було оголошене про першого робітника законі. На літніх Олімпійських іграх в 2016 році на стадіоні проходитимуть ігри по регбі.

Стадіон Энженья́н має офіційну назву Олімпійський стадіон Жоао Авеланжа, також його знають, як Стадіон Нилтона Сантоса. Знаходиться в передмісті Ріо-де-Жанейро – Энженьо-ди-Дентру і тому дістав таку назву. На арені проводяться змагання по легкій атлетиці і футболу.

Власність міста Ріо-де-Жанейро, але клуб “Ботафого” до 2027 року орендує “Энженьян”. У рік “Ботафого” виплачує два мільйони доларів орендної плати.

Мерія міста Рио в 2015 році дозволила клубу “Ботафого” користуватися назвою “Стадіон Нилтона Сантоса” у власних цілях (у пам’ять легендарного захисника “Ботафого”, бразильській збірній Нилтона Сантоса, який помер в 2013 році). Ініціатива клубу офіційно перейменувати стадіон була відхилена.

У 2016 році в період літніх Олімпійських ігор і Паралимпийских ігор в Ріо-де-Жанейро на стадіоні пройдуть змагання по легкій атлетиці.

Коли Маракану закривали на реконструкцію, з 2011 року “Энженьян” використовувався як домашня арена “Флуминенсе” і “Фламенго”.

Спортивні тури у Бразилію – це не означає відвідування тільки стадіонів і відповідних спортивних заходів. У Ріо-де-Жанейро багато пам’яток популярних у туристів: знаменита статуя Христа Спасителя, що вінчає гірську вершину Корковаду, пляж Копакабана, гора Цукрова голова, Сходи Селарона, парк Лажі, Самбодром і багато що інше.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *