Чим зайнятися у Вірменії? [draft]



Крім того, що Вірменія багата історичними пам’ятниками, тут самою природою створені чудові умови для відпочинку. Любителі активного проведення часу відкриють для себе красиву природу Кавказу : річки, озера, долини, водоспади, гори. У країні є можливість здійснювати піші, кінні і вело прогулянки. Ті, що бажають можуть зайнятися риболовлею і полюванням, взяти участь в змаганнях по вітрильному спорту, які організовуються на озері Севан. Для шанувальників зимових видів спорту є гірськолижні маршрути. Для сміливців-екстремалів пропонуються альпіністські походи, скелелазіння, спуск по гірських річках. Активний відпочинок у Вірменії – це кращий вибір для тих, кому подобається спортивний стиль життя. У цій країні кожен знайде заняття з інтересів.

Кінні походи

До одного з найцікавіших видів активного відпочинку у Вірменії відносяться кінні тури. Як правило, вони призначаються не лише для досвідчених наїзників, але і для новачків. Для цього в поїздку беруть спеціально натренованих коней, які не задіяні в господарстві, і запрошують професійних інструкторів, що допомагають зрозуміти тварин, навчити вірно поводитися з ними.

Нині походи по рівнинних і гористих рельєфах Вірменії включають елементи треккинга і екотуризма. Така поїздка дозволить відчути єднання з природою, нескінченну радість і гармонію в душі. Багато подорожей організовані так, щоб по дорозі можна було виділити времядля огляду відомих історичних пам’ятників і природних пам’яток. Високогірні села, скелі і ущелини, зелені луги і гірські річки – це тільки мала частина тих природних красот, які можна побачити під час кінних походів по просторах країни.

Польоти на параплані

Важко представити місце більше відповідне для польотів на параплані, ніж Вірменія. Тут є все, що треба для цього виду активного відпочинку : різноманітний рельєф, не занадто низькі і не занадто високі гори, розгалужена мережа доріг, хороші погодні умови з березня по грудень, близькість до цивілізації, і звичайно, люди, що живуть в горах, які під час приземлення доброзичливо зустрінуть.

Як відомо, Вірменія – гірська країна з мальовничими пейзажами, які з висоти польоту виглядають навіть ще краще. Якщо Єреван знаходиться на висоті 900-1300 м над рівнем моря, а що вже говорити про навколишні місцевості, де широкі рівнини змінюються гірськими хребтами і перепадами.

Найвищим гірським масивом країни є Арагац (4090 м). Справжні символи Вірменії – Малий (3925 м) і Великий (5165 м) Арарат, на жаль, не відносяться до країни і розташовуються на рубежі з Туреччиною. Також до найбільшого ланцюга гір відноситься Гегамский хребет з вулканом Аждаак (3600 м). Природно, як не згадати про перлину Вірменії – гірському озері Севан, що знаходиться на висоті близько двох тисяч метрів над рівнем моря.

Польоти на параплані над озером Севан особливо підходять тим, хто з найбільшою користю хоче провести час упродовж одного виїзду. У цьому місці можна поєднати сімейний відпочинок з польотом, тому що нелітаючі члени сім’ї можуть комфортно відпочити на озері Севан. Тут просто благодать для затишного відпочинку на природі. В околицях озера є різні пам’ятки, а поблизу можна покуштувати смачні блюда. Варіанти, де можна зупинитися також різні, починаючи від сучасного готелю і закінчуючи проживанням в наметі табору.

Високогірний дайвінг

З недавнього часу на розвагу екстремалам у Вірменії став активно розвиватися високогірний дайвінг. Він є не найпростішим видом відпочинку, яким сумніваються займатися навіть професіонали. Але досвідчена група аквалангістів, що не один раз дослідила дно озера Севан, сприяє становленню цього нового напряму в туризмі. Не таємниця, що Севан – це найбільше високогірне озері на Кавказі. Воно знаходиться десь в годині їзди від Єревану і розділяється на дві частини – Малий і Великий Севан. Якщо для Великого Севана характерне неглибоке і рівне дно, то для Малого Севана властиве глибоке дно і нерівні, порізані береги. Найглибша точка Севана знаходиться біля підніжжя хребта Арегуни.

Зазвичай програми високогірного дайвінгу складаються з проїзду і розміщення. Можливості проживання різні: від сучасного готелю до намету в кемпінгу. Занурення здійснюється з досвідченим інструктором тільки після звикання. У зв’язку з тим, що в околицях озера досить історичних пам’яток, можна поєднати корисне з приємним і відвідати, наприклад, монастир Севана, комплекс Айраванк і інше. Окрім дайвінгу озеро Севан пропонує величезний спектр інших водних видів спорту, такі як катання на вітрильній яхті, віндсерфінг.

Піший туризм

Найбільше уявлення про Вірменію, її природу, культуру і пам’ятки можна отримати упродовж піших прогулянок. Сьогодні піший туризм виступає одним з пріоритетних видів активного відпочинку в цій країні. Туристичні програми представляють багато маршрутів, у тому числі гірський масив Арагац, Сисианскую рівнину, гірськокліматичний курорт Дилижан і інше. Бувалі туристи знають, що такий спосіб пізнання країни дозволить ближче познайомитися з місцевими жителями, їх устоями і звичаями.

Увесь сенс піших походів полягає в тому, щоб досліджувати недоступні транспортом місця, такі як віддалені гірські масиви, глибокі ущелини і густі ліси. А таких місць у Вірменії досить. Крім того, під час таких прогулянок можна відвідати історичні пам’ятники країни. До того ж піші походи чинять лікувальну дію на організм. Це кінцево і пристойне фізичне навантаження, і цікаве знайомство з новими людьми, і єднання з природою.

Екотуризм

У Вірменії останнім часом став активно розвиватися такий напрям як екотуризм. Для цього плануються нові туристичні маршрути в охоронних і рекреаційних зонах. Одним зі знаменитих заповідників на території країни служить Дилижан і ліси, що оточують його. Тут часто можна зустріти дерева, яким більше трьохсот років. У заповідній зоні мешкають плямисті олені, косулі, бурі ведмеді, борсуки, ласки, хижі птахи і рептилії. Рослинність місцевості в основному представлена листяними деревами. Річки і озера Дилижана чудово підходять для лову риби.

На берегах прісноводого озера Севан знаходиться національний парк, площа якого більше 100 тисяч гектар. У цьому місці є більше двадцяти видів тварин, безліч риб і птахів. У парку можна побачити перелітних пеліканів, бакланів, лебедів. Також в озері водяться судак, форель (ишхан), сиг.

Не менше цікаві і заповідні території навколо столиці. Так між Араратской і Котайкской областями знаходиться невеликий заповідник Эребуни. Він організований в конце20 століття, в основному для охорони диких зернових культур. Найвеличезніший платановий гай Закавказзя розташовується в околицях Шикахогского заповідника в південній частині Сюникской області. І це далеко не увесь перелік зелених природоохоронних територій, які складають основу екотуризма.

Агротуризм

Любителі незвичайного туризму оцінять новий напрям у сфері екотуризма, який отримав популярність у Вірменії. Це агротуризм, що є тимчасовим залученням до життя в сільській місцевості. Цей вид відпочинку чудово підходить людям, які втомилися від постійних пробок, одвічної тисняви в громадському транспорті, міської метушні і щоденної рутини.

Городяни стали частіше бувати в сільській місцевості з цікавістю і бажанням залучитися до роботи фермерів. Це свого роду втеча від важких думок і стресів. Обробка землі, збір урожаю, стрижа овець – усе це може з’явитися екзотикою для міських жителів. Такий спосіб відпочинку не лише відволікає від щоденних проблем і клопоту, але і чинить лікувальну дію на організм. Це фізичне навантаження, якому недостатньо в домашніх і офісних умовах. А також свіже повітря сільської місцевості відмінно впливає на психіку і забезпечує здоровий сон. Крім того, під час агротуризму можна упізнати побут вірменських сіл, їх традиції і національну кухню.

Вірменія – це гірська країна і краще місце для любителів активного відпочинку. Політати на параплані, підійнятися на гору, вчинити кінний або піший похід і багато що інше є доступним, для тих, хто хоче незвично провести час. Активний відпочинок у Вірменії – це можливість здійснити найоригінальніші мрії, отримати нові емоції, стати завойовником висот, відчути повне єднання з первозданною природою і тамувати жадаю пригод.


Київ, Львів, Харків, Івано-Франківськ, Рівне, Тернопіль, Одеса, Луцьк, Вінниця, Чернівці, Черкаси, Дніпро, Біла Церква, Миколаїв, Золочів, Хмельницький, Житомир, Ужгород, Запоріжжя, Надвірна, Чернігів, Калуш, Дрогобич, Новоград-Волинський, Полтава, Кременчук, Херсон, Стрий, Самбір - відвідувачі саме з цих міст найчастіше знаходять відповіді у нас на сайті.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *